Založ si blog

Lipšic stádo v akcii: Útok na advokáta rodiny Emila Kalábera

Daniel Lipšic zrazil na priechode pre chodcov človeka. Namiesto toho, aby pokorne mlčal, útočí na advokáta Ladislava Kuruca, pričom povesť vlastnej obhajkyne si nevšíma.

Denník N je propagandistický nástroj určitej triedy politikov a jeho redaktorka Monika Tódová nebola nadarmo zaradená do okruhu novinárov, nazývaných Lipšicove stádo. Potvrdzuje to rozhovor s Danielom Lipšicom, ktorý nedávno publikovala. Štylizované fotografie, servilné otázky a nekritické prijímanie falošných odpovedí – na to všetko sme si už zvykli. Čo sa nedá obísť mlčaním, sú hrubé zavádzanie o nehode, pri ktorej Lipšic usmrtil človeka, a neférové útoky na advokáta, ktorý zastupuje pozostalú rodinu.

Monika Tódová sa pýta: „Ako ste prijali skutočnosť, že rodinu zastupuje advokát Ladislav Kuruc, ktorý bol napríklad v rovnakej firme ako Martin Glváč alebo Svetlana Ficová a zastupoval viacero ľudí, proti ktorým ste vy v politike, aj ako minister, vystupovali?“

Daniel Lipšic odpovedá: „Poviem k tomu všeobecne to, že si veľmi cením, že mám s rodinou pozostalého korektný vzťah. Prišli o manžela, otca a starého otca. Na druhej strane si uvedomujem aj to, že počas svojho pôsobenia v politike som si urobil veľa nepriateľov, nielen politikov, ale aj oligarchov, kriminálne ‚závadové’ osoby, a pripúšťam, že takéto osoby sa budú snažiť takúto tragédiu zneužiť. To je dosť možné a až tak by ma to neprekvapilo.“

A teraz pár faktov.

Rodina pozostalého chcela od Daniela Lipšica nemajetkovú ujmu 60 tisíc euro. Daniel Lipšic im navrhol 30 tisíc. Nakoniec dostali 40 tisíc.

Daniel Lipšic od rodiny požadoval, aby sa k tragédii nevyjadrovala do médií, čo považoval za dohodu. On sa však pre média vyjadroval neustále a k tomu ešte aj zavádzal. Keď sa rodina ozvala, Daniel Lipšic ju obvinil, že porušuje dohodu.

Ak handrkovanie sa o peniaze a ochranu svojho mediálneho imidžu nazýva Daniel Lipšic korektnými vzťahmi, je to prejav značne pokrivenej interpretácie reality.

Poďme ďalej.

Lipšicov stavovský kolega, advokát Ladislav Kuruc, je špecialista na dopravné nehody. To, že ho rodina angažovala, bolo reakciou na naťahujúce sa vyšetrovanie. Samozrejme, Denníku N v tejto kauze nevadí, že vypracovanie znaleckého posudku sa vlečie, že Daniel Lipšic nebol ešte ani obvinený, nieto obžalovaný.

Keď Monika Tódová posudzuje advokátov podľa toho, koho zastupujú, tak sa jej pýtam, do akej kategórie patrí Lipšicova advokátka Eva Mišíková, bývalá prokurátorka a momentálne advokátka mafiána Mareka Trajtera. Toho Trajtera u ktorého sa preukázalo, že si objednal u bossa Kýbla vraždu Romana Deáka. Súd v rozhodnutí konštatoval, že Trajterov skutok (objednanie vraždy) bol premlčaný. A pán Trajter proti tomu neprotestoval – pokojne mohol žiadať, aby prebehlo dokazovanie, lebo súd by vzhľadom na premlčanie skutku od potrestania musel upustiť.

Pokiaľ ide o Lipšicovu odpoveď, treba povedať, že voči kolegovi z advokátskej komory je vrcholne neslušná a arogantná. Po prvé by sa mal pozrieť na vlastnú advokátku a po druhé JUDr. Kuruca si nenajali žiadne kriminálne ani „závadové“ osoby, ale deti a manželka Emila Kalábera, ktorého JUDr. Lipšic doslova zostrelil z priechodu pre chodcov.

Zamyslime sa nad vyšetrovaním.

Vyšetrovanie trvá naozaj neprimerane dlho na to, že páchateľ je známy. To, že Daniel Lipšic stále nie je obvinený, dáva možnosť jeho advokátke Eve Mišíkovej neskôr označiť za nezákonné niektoré dôkazy, ktoré sa v tomto čase vykonali. Daniel Lipšic totiž v postavení svedka musí hovoriť pravdu. Ako obvinený by nemusel hovoriť nič, čo by mu priťažovalo, takže sa veľmi ľahko môže stať, že súd bude konštatovať porušenie práva na obhajobu.

Ak na tieto skutočnosti upozorňuje advokát rodiny Ladislav Kuruc, robí len svoju prácu a robí ju dobre. A Danielovi Lipšicovi a jeho tlačovému orgánu to očividne nevyhovuje.

Bezzubé brechanie poslankyne Remišovej na Ficovu Karavánu

27.06.2017

Poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová napísala v nedeľu večer status na sociálnu sieť, v ktorom obviňuje premiéra Roberta Fica, že nebojuje za slovenské záujmy na európskej pôde, pretože viac »

Preventívny úder USA proti Severnej Kórei je vysoko pravdepodobný

22.06.2017

Škála možností, ako vyriešiť Severokórejskú krízu, sa zmenšuje a v našich končinách sa zmôžeme len na spokojnosť s Macronovými víťazstvami. Európa je pre nás životne dôležitá, viac »

Poskytuje George Soros morskú taxislužbu Islamskému štátu?

03.05.2017

Fakt, že časť obyvateľstva žije v presvedčení, že za všetkým je Soros, Židia a práškovacie lietadlá je síce smutný, ale neznamená to, že George Soros je čistý ako ľalia. Taktiež sa viac »

Ivanka Trump a jej manžel Jared Kushner

Žiadne tajné dohody s Rusmi neboli, tvrdí Kushner

24.07.2017 20:06

Zať a poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner trvá na tom, že žiadny z jeho kontaktov s Rusmi nebol nevhodný.

kamión, ťažká technika, pole, nákladiak

Prevádzačovi v USA, v ktorého prívese našli mŕtvoly a dehydrovaných ľudí, hrozí trest smrti

24.07.2017 19:03

Šofér nákladného auta, v ktorého prívese našli policajti 39 dehydrovaných ľudí na pokraji smrti a ďalších osem osôb, ktoré už boli mŕtve, by mohol podľa texaských zákonov dostať aj trest smrti.

Libra, Británia

Finančná situácia britského obyvateľstva sa rapídne zhoršuje

24.07.2017 18:00

Finančná situácia britských domácností sa v júli zhoršila najrýchlejším tempom za tri roky. Domácnosti si nemôžu dovoliť veľké nákupy.

vlajka, Londýn, Veľká Británia, Westminster

Britskí rodičia smrteľne chorého dieťaťa boj za liečbu vzdávajú

24.07.2017 17:06

Britskí rodičia nevyliečiteľne chorého 11-mesačného Charlieho Garda už netrvajú na experimentálnej liečbe a chcú sa s lekármi dohodnúť na tom, ako by ich synovi mohlo byť umožnené zomrieť.

alexandrajanouskova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 86714x
Priemerná čítanosť článkov: 4129x

Autor blogu

Kategórie